Hvis man prøve at forstå hvor ‘dybt splittelsen / nogen vil sige hadet – i USA stikker, – så er det bare at kaste et blik på FOX News debatten der linkes til her. Selv disse ‘normalt rolige og smilende’ reportere ‘kører op under loftet’ i diskussionen om – hvem der var de ansvarlige for Charlottesville urolighederne.
For at forstå hvorfor at hadet til Donald Trump – er så udtalt at de venstreorienterede MSM medier fuldstændig ‘kammer over’ i deres fulltime 24 timers ‘svinen præsidenten til’ – skal man læse Delingpole artikel herunder.
Donald Trump repræsenterer det første seriøse opgør med Co2 klima pengemaskinen (opfundet af korrupte FN) – og de Rød -Grønne Globalister – med de store Tech Firmaer i spidsen (Facebook (suckerberg) – Google – Apple – Amazon m.fl. i spidsen.
Trump er den første betydende leder i verden – der siger fra i forhold til den Globalistiske udvikling – og siger America First – tilbage til nationalstaten – med grænser. Man fornemmer hvor meget der er på spil – når man ser ‘The Five’s’ hidsige debat – om præsident Trump.
—————————–
Delingpole’s artikel:
Delingpole: Trump Is Western Democracy’s Last Man Standing Against the Green Terror
Endnu et bevis på – at ‘råddenskaben fra venstresiden (de Facistiske venstreorienterede fra universitets voldsorgierne) – nu bliver for meget for selv ‘erfarne reportere hos Fox News af håndtere.
Den måde at ‘de hvide extremister’ – bliver lokket i en fælde’ – alene for at senere at blive brugt mod præsidenten – er så forbandet beskidt – at det er svært at håndtere verbalt – for mennesker der sympatiserer og tror på den nye ‘dybt patriotiske’ Præsident i USA: