THE REAL CAUSE BEHIND HURRICANE IRMA

What climate change alarmists don’t want you to know

Tryk på billede for at se video-link !

Det var til at forudse at – de Rød – Grønne Klima Nyreligiøse ville forsøge at bruge de to voldsomme naturfænomener Harvey and Irma – i deres religiøse spin for at holde Klima Co2 pengemaskinen kørende.

Intet nyt under solen !

Alle religioner har til alle tider udnyttet/spillet på FRYGT hos mennesker – og efterfølgende scoret kassen når masserne reagerede på ‘hjernevasken/manipulationen’.

Så SELVFØLGELIG – står vores egen IDIOTISKE  “DR EXPERT” –  Jesper Theilgaard – midt i billledet og ‘hælder vand ud af ørerne’ om ‘opvarmet havvand – grundet menneskeskabte klimaforandringer’.

 CRAP hele vejen igennem – som end ikke han selv tror på –  men ikke desto mindre udsendes det ‘fuldstændig ukritisk’ på DR TV.  Theilgaard er et studie i ‘floskler – og generelle TOTALT INTETSIGENDE – kommentarer når han skal udtale sig om klimaet’.

Men alligevel lykkes det de Rød – Grønne Globalister på DR at efterlade det indtryk – at alle voldsomme klima fænomener – (som er selve definitionen på skabelsen af denne planet igennem 4,5 milliarder år)  – de er nu pludselig ‘forårsaget af mennesker’. Der er tale om IDIOTI på et højere plan !

Og det der IGEN og IGEN forbigås – ‘ALLE STEDER’ – på de store MSM medier,  – er det meget afgørende faktum at der i 2017 – lever og bor + 3 gange så mennesker på denne planet som i 1950. Dette forhold øger dødeligheden ved naturskabte katastrofer helt enormt – i forhold til tidligere – fordi at der nu bor mennesker på steder hvor ingen kunne drømme om at bosætte sig for 100 år siden – fordi at det historisk var for farligt.
———————————————-

Al Gore: I Was Wrong About Global Warming… | Learn About It