President Trump has shown that he’s serious about border security, but now it’s time to go big.

Tryk på billede for video-link !

Steve Hilton opfordrer præsident Donald Trump til forsat’ – at gå ‘All In’ i Immigrations Krisen i USA.

Hilton peger på at Trump bør – holde fast i at det er ‘Hele Området’ omkring de ‘håbløse immigrationsregler’ (også Visum systemet – hvor at Hilton peger på at der skal laves et system så du kan ‘tracke/opspore’ mennesker der misbruger Visumreglerne til ulovlig indvandring).

Istedet for 5 milliarder$ – skal Trump kræve 25$ milliarder$ – til en gang for alle at få styr på det kaos der hersker omkring ulovlig/ukontrolleret illegal indvandring i USA.

Muren/Stålbarierren på grænsen til Mexico er absolut nødvendig’ – men den er kun ‘en mindre del’ – af en ‘total/endelig løsning’ på at få stoppet illegal/ulovlig indvandring.